Sbírka z online koncertu je již v Indii

Dne 6. června 2020 jsme mohli společně sledovat online koncert Marie Šumníkové “Chopin pro Indii”, který byl pořádán jako benefice na podporu aktivit PONS 21 v Indii. Koncert přinesl nejen nádherný hudební zážitek, ale také se vybralo 51.000,- Kč, které již byly poslány do Indie.

Naši indičtí přátelé všem dárcům moc děkují. I my se k nim přidáváme a děkujeme za Vaši důvěru.

Připravujeme nové webové stránky

Na konci tohoto týdne budeme spoštět nové stránky PONS 21, z. s.které najdete na adrese www.pons-21.cz 

Nějaký čas budou spuštěny obě verze stránek, pak se s původními stránkami rozloučíme. Doufáme, že se Vám nové stránky budou líbit a budete nás stále navštěvovat.

Vychází nová příloha v Katolickém týdeníku 18/2020

Tento týden vychází v Katolickém týdeníku 18/2020 příloha, ve které jako každý rok informujeme o dění v indickém Mansapuru i o nečekaných strastech a radostech našich indických přátel. Prohlédnout si můžete jak vypadá každodenní život našich školáků v této náročné době pandemie COVID-19. 

Velké díky všem! 

Přílohu si můžete stáhnou ZDE.

Nové video z Mansapuru

Nabízíme Vám krátké video z Mansapuru, které vzniklo na naší posední inspekční návštěvě Indie na přelomu října a listopadu. 

Toto nádherné video natočené většinou z dronu nám odhaluje nádheru krajiny i místa, které nás tak vzalo za srdce. Video vzniklo díky pracovníkům studia Stripeddog.cz, kteří se vydali do Indie s námi. Je to jen malá ochutnávka z toho, co v Indii nafilmovali a nafotili. Máme se na co těšit! Moc jim děkujeme.

 

Návštěva našich přátel z Indie v České republice

Jak jsme minulý týden avizovali, pan arcibiskup Peter Machado, biskup Fernandes Derek, P. Patrick Edward Pinto, sestra Juliana a sestra Lilly navštívili několik míst  v naší republice. V Praze a Hradci Králové se setkali s pracovníky Charity. 

S námi (PONS 21) navštívili Neratov, se zájmem si prohlédli chráněné dílny na Kopečku a setkali se pedagogy. rodiči a dětmi Základní školy speciální Neratov, která sídlí v Bartošovicích v Orlických horách. 

Nechyběla ani návštěva Proseče u Skutče a jeho krásného okolí. 

V Brně jsme společně slavili mši svatou v kostele Nejsvětější Trojice v Králově Poli. Nemohli jsme opomenout navštívit firmu Anpora, s.r.o., která významně podporuje projekty PONS 21, z.s. 

Všude zažili vřelé přivítání a přátelská setkání. 

 

Děkujeme všem, kteří se jakkoliv podíleli na těchto setkáních. Naši přítelé z Indie se u nás cítili velmi dobře i Vaší zásluhou.  

Chceme i Vám zprostředkovat tato setkání alespoň momenty zachycenými na fotografiích zde.

 

 

Poděkování Sr. Marie Goretti z Honavaru

Jak jsme vás informovali, v srpnu postihly jihozápadní Indii silné deště, které způsobily velké záplavy v lokalitě působení sestry Marie Goretti – oblast města Honavaru. Maria Goretti se na nás obrátila s prosbou o jakoukoliv finanční pomoc, protože se jim nedostává peněz na nákup léků, jídla, základních hygienických potřeb, zajištění provizorního ubytování. Dobře všichni víme, jak je důležitá v těchto okamžicích rychlá pomoc a co záplavy dovedou… 

Zřejmě naše osobní zkušenost se záplavami způsobila, že jsme byli schopni za týden vybrat neuvěřitelnou částku 270 000 Kč a tu poslat do Indie!!!
Největší částkou 115 000 Kč přispěla farnost Neratov, když P. Josef Suchár při poutní mši svaté v neděli 18. 8.2019 velmi emotivně vyzval poutníky k podpoře přátel v Indii a uspořádal speciální kostelní sbírku. 

Všem poutníkům, osloveným firmám a jednotlivcům, kteří projevili velkou štědrost a srdce na pravém místě, náleží vřelé poděkování sestry Marie Goretti: 

V této době bolesti a utrpení jste zasáhli láskou a laskavostí.

S hlubokou vděčností potvrzuji přijetí 10,000 EUR na pomoc při likvidaci následků záplav. Velké díky vám všem, kteří se na sbírce podíleli. Jsem tak dojata vaší láskou k našim lidem a modlím se, ať vám Bůh mnohonásobně požehná. (...)

Děkuji vám, že jste v tuto chvíli poskytli pomoc našim lidem s obnovou jejich životů. Modlíme se, aby je Pán potěšil a poskytl útěchu v jejich ztrátách, bolesti a utrpení.

S nejhlubší vděčností a modlitbami za vás všechny

Sr Maria Goretti SRA

Členové PONS 21 se připojují k díkům Sr. Marie Goretti a velmi si váží přístupu a důvěry všech dárců. 

Pro úplnost dodáváme, že ze sbírky na školu v Mansapuru nebyly použity žádné finance na řešení této mimořádné události.

________________________________________________________________________________________________________________________

Fotogalerie: Záplavy Honavar

Tato fotogalerie je prázdná.

PONS 21, z.s. - stručné informace 

Aktualizovali jsme informace o naší sbírce Hledámě 1000 Mairí, která podporuje náš projekt výstavby školy v Indii. Jen díky Vaší velkorysosti může navštěvovat školu již 551 žáků.       
Z cílové částky máme již vybráno 94 %!  Více informací o stavu konta najdete zde.
 

Děkujeme za vaši přízeň a doufáme, že bude nadále pokračovat, protože finále bývá nejtěžší…

 

 

Můžete stáhnout jako PDF ZDE nebo ve složce Ke stažení.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------

      PODPORUJEME:

 Podporuje nás:

  

Podpořili nás:

 

Webnode - sponzor webu

Odkazy