Děkujeme všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na přípravě i průběhu koncertu "Chopin pro Indii", celému přípravnému týmu i komunitě Blahoslavenství za zaštítění celé akce zejména online přenosu.

Obzvlášť velký dík patří vynikající klavíristce Marii Šumníkové za opravdový hudební zážitek.

Děkujeme také všem, kteří jakkoliv přispěli na aktivity PONS 21, velmi si vážíme Vaší důvěry. O využití sbírky Vás budeme informovat na našem webu.

Záznam benefičního koncertu můžete shlédnout na Youtube komunity Blahoslavenství bit.ly/chopinproindii

Pozvánka na online benefiční koncert

6. června v 19.30 proběhne v hudebním salonu brněnské vily Stiassni benefiční koncert „Chopin pro Indii“ na podporu spolku PONS 21, který se svou činností snaží přispívat ke zlepšení životních podmínek chudých či jinak hendikepovaných lidí u nás i ve světě. Více zde...

Připravujeme nové webové stránky

Na konci tohoto týdne budeme spoštět nové stránky PONS 21, z. s.které najdete na adrese www.pons-21.cz 

Nějaký čas budou spuštěny obě verze stránek, pak se s původními stránkami rozloučíme. Doufáme, že se Vám nové stránky budou líbit a budete nás stále navštěvovat.

Vychází nová příloha v Katolickém týdeníku 18/2020

Tento týden vychází v Katolickém týdeníku 18/2020 příloha, ve které jako každý rok informujeme o dění v indickém Mansapuru i o nečekaných strastech a radostech našich indických přátel. Prohlédnout si můžete jak vypadá každodenní život našich školáků v této náročné době pandemie COVID-19. 

Velké díky všem! 

Přílohu si můžete stáhnou ZDE.

Nové video z Mansapuru

Nabízíme Vám krátké video z Mansapuru, které vzniklo na naší posední inspekční návštěvě Indie na přelomu října a listopadu. 

Toto nádherné video natočené většinou z dronu nám odhaluje nádheru krajiny i místa, které nás tak vzalo za srdce. Video vzniklo díky pracovníkům studia Stripeddog.cz, kteří se vydali do Indie s námi. Je to jen malá ochutnávka z toho, co v Indii nafilmovali a nafotili. Máme se na co těšit! Moc jim děkujeme.

 

Návštěva našich přátel z Indie v České republice

Jak jsme minulý týden avizovali, pan arcibiskup Peter Machado, biskup Fernandes Derek, P. Patrick Edward Pinto, sestra Juliana a sestra Lilly navštívili několik míst  v naší republice. V Praze a Hradci Králové se setkali s pracovníky Charity. 

S námi (PONS 21) navštívili Neratov, se zájmem si prohlédli chráněné dílny na Kopečku a setkali se pedagogy. rodiči a dětmi Základní školy speciální Neratov, která sídlí v Bartošovicích v Orlických horách. 

Nechyběla ani návštěva Proseče u Skutče a jeho krásného okolí. 

V Brně jsme společně slavili mši svatou v kostele Nejsvětější Trojice v Králově Poli. Nemohli jsme opomenout navštívit firmu Anpora, s.r.o., která významně podporuje projekty PONS 21, z.s. 

Všude zažili vřelé přivítání a přátelská setkání. 

 

Děkujeme všem, kteří se jakkoliv podíleli na těchto setkáních. Naši přítelé z Indie se u nás cítili velmi dobře i Vaší zásluhou.  

Chceme i Vám zprostředkovat tato setkání alespoň momenty zachycenými na fotografiích zde.

 

 

Poděkování Sr. Marie Goretti z Honavaru

Jak jsme vás informovali, v srpnu postihly jihozápadní Indii silné deště, které způsobily velké záplavy v lokalitě působení sestry Marie Goretti – oblast města Honavaru. Maria Goretti se na nás obrátila s prosbou o jakoukoliv finanční pomoc, protože se jim nedostává peněz na nákup léků, jídla, základních hygienických potřeb, zajištění provizorního ubytování. Dobře všichni víme, jak je důležitá v těchto okamžicích rychlá pomoc a co záplavy dovedou… 

Zřejmě naše osobní zkušenost se záplavami způsobila, že jsme byli schopni za týden vybrat neuvěřitelnou částku 270 000 Kč a tu poslat do Indie!!!
Největší částkou 115 000 Kč přispěla farnost Neratov, když P. Josef Suchár při poutní mši svaté v neděli 18. 8.2019 velmi emotivně vyzval poutníky k podpoře přátel v Indii a uspořádal speciální kostelní sbírku. 

Všem poutníkům, osloveným firmám a jednotlivcům, kteří projevili velkou štědrost a srdce na pravém místě, náleží vřelé poděkování sestry Marie Goretti: 

V této době bolesti a utrpení jste zasáhli láskou a laskavostí.

S hlubokou vděčností potvrzuji přijetí 10,000 EUR na pomoc při likvidaci následků záplav. Velké díky vám všem, kteří se na sbírce podíleli. Jsem tak dojata vaší láskou k našim lidem a modlím se, ať vám Bůh mnohonásobně požehná. (...)

Děkuji vám, že jste v tuto chvíli poskytli pomoc našim lidem s obnovou jejich životů. Modlíme se, aby je Pán potěšil a poskytl útěchu v jejich ztrátách, bolesti a utrpení.

S nejhlubší vděčností a modlitbami za vás všechny

Sr Maria Goretti SRA

Členové PONS 21 se připojují k díkům Sr. Marie Goretti a velmi si váží přístupu a důvěry všech dárců. 

Pro úplnost dodáváme, že ze sbírky na školu v Mansapuru nebyly použity žádné finance na řešení této mimořádné události.

________________________________________________________________________________________________________________________

Fotogalerie: Záplavy Honavar

/album/fotogalerie-zaplavy-honavar/a3b1e897e-6cdb-4896-b063-e285ea077cba-jpg/ /album/fotogalerie-zaplavy-honavar/a5e359dce-84e8-435d-9944-eb3af86dc72e-jpg/ /album/fotogalerie-zaplavy-honavar/ankola-150-jpg/ /album/fotogalerie-zaplavy-honavar/a15b29e8a-5bc2-4177-a281-9903336302c1-jpg/ /album/fotogalerie-zaplavy-honavar/a0947914a-f7c7-4ca3-8c82-3b4534465e9d-jpg/ /album/fotogalerie-zaplavy-honavar/d977f600-02e8-4628-80b8-d02e882e76f8-jpg1/ /album/fotogalerie-zaplavy-honavar/d9731f7f-3be3-43f1-9e01-1169f8ca1912-jpg/ /album/fotogalerie-zaplavy-honavar/dscn9880-jpg/ /album/fotogalerie-zaplavy-honavar/dscn9892-jpg/ /album/fotogalerie-zaplavy-honavar/dscn9969-jpg/

PONS 21, z.s. - stručné informace 

Aktualizovali jsme informace o naší sbírce Hledámě 1000 Mairí, která podporuje náš projekt výstavby školy v Indii. Jen díky Vaší velkorysosti může navštěvovat školu již 551 žáků.       
Z cílové částky máme již vybráno 94 %!  Více informací o stavu konta najdete zde.
 

Děkujeme za vaši přízeň a doufáme, že bude nadále pokračovat, protože finále bývá nejtěžší…

 

 

Můžete stáhnout jako PDF ZDE nebo ve složce Ke stažení.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------

      PODPORUJEME:

 Podporuje nás:

  

Podpořili nás:

 

Webnode - sponzor webu

Odkazy